czwartek, 30 stycznia 2014

Rehabilitacja

Cześć
Jutro mija piąty dzień odkąd zaczęłam ćwiczenia na nogę. Coraz mniej się boje, że coś uszkodzę, niestety ból jest nieuniknionym towarzyszem. Według pani robię postępy z dnia na dzień a profesor Greulich stawia poprzeczkę coraz wyżej. Mnie się to podoba bo ja mam swój plan

i nie poddam się! W poniedziałek chcą abym wstała i powoli zaczęła chodzić o kulach, jestem bardzo podekscytowana wiec trenuję lewą noge by się nie wywalić.
Chciałam wam w przybliżeniu opisać moją nogę bo jest to dosyć ciekawe (przynajmniej według mnie).
 A mianowicie jest ona owinięta wieloma warstwami bandaża wyglądając przy tym na ciężką, a waży tylko 200g!.
W miejscu przeszczepu skóry i mięśnia jest "okienko" przez które profesor może ocenić stan skóry a pod kolanem jest linia i napis FREI i w tym miejscu kończy się poduszka. Tam musi być koniecznie wolne miejsce bo mięsień i skóra z przeszczepu muszą być dobrze ukrwione.

Ostatnie dni mijają mi na ćwiczeniach i czytaniu,pisaniu ze znajomymi  oraz oczywiście spaniu. Chciałam podziękować Wojtusiowi bratu mojej mamy, że był z nami przez tyle czasu i przykro mi troszkę z powodu jego wyjazdu. Ale dzisiaj przyjechał drugi brat Piotruś, cieszę się bardzo, teraz on przejmie obowiązki Wojtusia.

6 komentarzy:

 1. Hej, Julcia, no powiem nieźle cię zawinęli! Ale jak wszystko i to chwilowe. Jesteś super dzielna i wiesz, że akurat ja wiem co to znaczy, i nie piszę Ci czegoś takiego na pocieszenie, tylko stwierdzam fakty. Jesteś mądrą i ambitną osobą i wierzę, że wkrótce wyjdziesz z łóżka z pokoju i dalej. Nim się obejrzysz a już będziecie w domu i uwierz mi masz wygraną w kieszeni :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie powiem ,ciekawa konstrukcja z tej zabandażowanej nogi ;D.Najważniejsze ,że już wszystko powoli wraca do normy i niedługo będziesz mogła już normalnie chodzić do szkoły <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś bardzo dzielna..Oj widzę ,że masz dren też miałam przy operacji ręki trochę boli wyjęcie tego ale na pewno będzie wszystko w porządku.. życzę ci dużo Zdrowia Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląda jak sprzęt kosmiczny! słyszałam dziś od Babci, że zostajecie tam jeszcze trochę... całuję i myślę! / Ciotenciusz z Kato

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej . Jula . Twoja noga wygląda komicznie ,ale to dobrze szybko się zagoi :) Tez miałam dren przy zabiegu kolana, niesympatyczna sprawa z tym bólem :-/ głowa do góry jesteś dzielna i zdeterminowana .Tak Trzymaj :-)

  A co tam za oknem widzisz kochana?

  OdpowiedzUsuń